Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
INTER-site ua.jpg





«ІННОВАЦІЙНІ ЕКОЛОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЄС ТА УКРАЇНІ»

 



АНОТАЦІЯ ДО КУРСУ

Забруднення довкілля шкідливими викидами твердих та газоподібних домішок, скидами промислових і господарсько-побутових стічних вод, відходами виробництва та споживання стало однією з нагальних проблем існування людства, що потребує запровадження інноваційних природоохоронних технологій. Сталий розвиток суспільства вимагає впровадження екологічно чистих технологій, які ефективні і пристосовані до конкретних умов середовища. Враховуючи зростаючі рівні забруднення довкілля через зростання населення та незбалансоване використання природних ресурсів постає нагальна потреба у ретельному аналізі взаємодії людини і навколишнього середовища, оцінці впливу на довкілля та застосовуванні інноваційних екологічних технологій. В рамках дисципліни «Інноваційні екологічні технології в ЄС та Україні» передбачається вивчити передові досягнення в галузі природоохоронних технологій, які застосовуються в різних технологіях, як на вітчизняних підприємствах, так і в країнах Європейського союзу. Основний фокус дисципліни спрямований на сучасні методи очищення викидів в атмосферу від органомінеральних домішок з оцінкою ефективності роботи різних типів очисних споруд; розрахунок основних процесів очистки стічних вод і водопідготовки; технологій фіторемедіації забруднених земель і застосування альтернативних екологічних технологій. Дисципліна розроблена і запроваджена в навчальний план в рамках освітнього проєкту «Стандарти Європейського союзу щодо екологічної реабілітації гірничопромислових земель» (EUSERML 101085715), який реалізується в НТУ «Дніпровська політехніка» за підтримки програми Европейського союзу Еразмус+. 

МЕТА КУРСУ

Мета вивчення дисципліни. Формування у магістрів основ інженернотехнічних знань і практичних навичок щодо інноваційних екологічних технологій захисту навколишнього середовища від антропогенних навантажень, в обґрунтуванні та комплексній оцінці нових природоохоронних технологій, що забезпечують високі нормативи якості навколишнього середовища для забезпечення стійкого екологічного розвитку регіонів та держави в цілому.

photo_2024-01-04_13-29-10.jpg

РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ:

• Знати сучасні природоохоронні технологічні процеси та обладнання, що використовуються для захисту всіх складових біосфери від забруднень як матеріальних (газових, рідких, твердих), так і енергетичних. 

• Знати технології виробництва, що забезпечують високі екологічні показники. 

• Знати технології відновлюваних і нетрадиційних джерел енергії і перспективи їх застосування, зокрема в Україні. 

• Знати наявні енергетичні ресурси у світі та прогнози щодо майбутнього енергетики світу. • Вміти розраховувати та проектувати пристрої та системи для очищення викидів від забруднючих речовин. 

• Вміти розраховувати та вибирати засоби утилізації твердих та газоподібних викидів. 

• Вміти розраховувати та вибирати устаткування та технології очистки стічних вод та водопідготовки. 

• Вміти вибирати інноваційні засоби захисту та методи зниження впливу на навколишнє середовище енергетичних забруднень. 

• Вміти прогнозувати енергоефективність та екологічну (технологічну) безпечність технологій на основі аналізу окремих технологій і виробництв. 

СТРУКТУРА КУРСУ 

Лекції – 27 годин 

Практичні заняття – 9 годин



EN Co-Funded by the EU_POS.png


Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт